İslami Sözler

İslami Sözler -En Güzel İslami Sözler, Kısa Dini Sözler, Dini Mesajlar, İslami Mesajlar

En Güzel Dini Sözler , En Güzel İslami Sözler , İslami Sözler

 İslami Sözler Takipçileri  , En Güzel İslami Sözleri , En Etkileyici Dini Sözleri , En Anlamlı Dini Sözleri , Dini Hikayeleri İslami Sözler Sitemiz üzerinden bulabilirsiniz.

Facebook Hesabımızı’da Takip ebebilirsiniz.

En Güzel İslami Sözler
İslami Sözler , Güzel Sözler , Dini Sözler içeriğinde birbirinden dini güzel sözler ve yeni İslami sözleri bir arada bulabilir din ile ilgili en güzel özlü sözler paylaşabilirsiniz. İşte, sosyal medya hesaplarından paylaşabileceğiniz en güzel dini sözleretkili dini mesajlaren güzel İslami Sözler ve resimli dini sözler… Bu içeriğimizde yeni hazırladığımız ”Yeni Resimli Dini Sözleri’‘ de ayrıca yer almaktadır. Bu görselleri telefonunuza kaydedip sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.
"islami sözler

Affetmek, zaferin zekâtıdır. Hz. MuhammedBilginlеr, Nеbilеrin varislеridir. Hz. MuhammеdBеla imtihanı sabırla, nimеt imtihanı şükürlе kazanılır.En hayırlınız, ahlakı en güzel olanınızdır. (Hadîs-i Şerif)Ateşin odunu yakıp kül ettiği gibi, haset de insanın iyiliklerini yakıp yok eder. (Hadîs-i Şerif)Kafir bile olsa hiç kimsenin kalbini kırma. Kalp kırmak, Allâh-ü Teâlâyı incitmek demektir. (Ahmed Yesevî)

 

Allah’a kavuşmak kaçınılmaz bir sondur. Nefsin için tedbirini al ve kendi nefsinin işini başkasına havale etme. (Hz. Osman)Takva sahibi olanın dışında dünyadan hiçbir şey ve hiç kimse Allah rasülü’nün sallallahü aleyhi ve sellem hoşuna gitmiş değildir. (Hz. Âişe)Sohbet vardır, keskin bir kılıca benzer; bostanı, ekini kış gibi kesip biçer. Sohbet vardır, ilkbahar gibidir. Her tarafı yapar, sayısız meyveler verir. (Mevlana Celaleddin-i Rûmî)Allah bir kapıyı kaparsa emin olun ki bin kapıyı açar.Kafire karşı Elif gibi dimdik Allah’a karşı Vav gibi eğilirim.Doğduğumuz zaman dünyaya hiçbir şey getiremediğimiz gibi, ölürken de hiçbir şey götüremeyiz.EN GÜZEL DİNİ SÖZLER
Tevafuk diye bir şey var. Allah onu senin karşına çıkardıysa, bunun bir sebebi vardır.Üç misafir habersiz gelir; rızk, kader ve ölüm. Allah’ım rızkımızı helal, kaderimizi güzel, ölümümüzü imanlı eyle.Nasip; çok güzel bir ihtimaldir. Allah ne yazdıysa o olur.Neyse ki her şey bu dünya ile sınırlı değil. Hesap var, adalet var, cennet var, cehennem var! Hamd olsun ki ahiret var.“Say ki öldün; yalvardın, yakardın, sana bir gün daha verildi. Bugünü o gün bil, öyle yaşa.” İmâm-ı Gazalî“Bir insanın şöhretine ve görünüşüne aldanma, namaz ve niyazına bakma, aklına ve doğruluğuna bak!” Hz. Ömer“Bir Müslüman’ın ağzından çıkan bir sözü hayra yorma ihtimali bulunduğu sürece kötüye yorumlama.” Hz. Ömer
Dini Hikayeler İçin Tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu